^ Idź w górę

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

06.04. – 12.04.2020

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Przed kościołem wystawione są poświęcone palmy, które można zabrać do swoich domów.

W dzisiejszą niedzielę nie będą zbierane kolekty podczas Mszy Świętych. Bardzo prosimy o pomoc w bieżącym utrzymaniu parafii przez ewentualne wpłaty na konto parafialne lub wrzucanie ofiar do skarbonek. Kolekta w Niedzielę Zmartwychwstania przeznaczona będzie na opłaty bieżących rachunków. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką okazywaną pomoc i zrozumienie.

Ze względu na wytyczne Biskupa Opolskiego, Liturgia Świętego Triduum Paschalnego będzie sprawowana bez ludu. Kościół będzie zamykany godzinę przed Liturgią. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w obrzędach Wielkiego Tygodnia poprzez środki masowego przekazu.

Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu codziennie od godz. 15.00 do wieczornej Mszy Świętej. W czasie adoracji do godz. 16.00 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę spowiedź od 16.00 do godz. 17.00. W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00 do 17.00. Zgodnie z decyzją KEP nie będzie święcenia pokarmów. Zachęcamy, aby w domu przed posiłkiem odmówić modlitwę znajdującą się na naszej stronie internetowej parafii lub w Drodze do Nieba (nr 77).

Od Niedzieli Zmartwychwstania adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy Świętej.
Zgodnie z najnowszym dekretem ks. biskupa Andrzeja Czaji, od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego we Mszy Świętej może uczestniczyć 50 osób. W Wielkanoc dodatkowe Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 9.00 oraz o 10.45.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia przed Triduum Paschalnym, w środę po Mszy św. wieczornej mieszkańców ulic Słonecznikowej, Fiołkowej, Różanej, Tulipanowej, Krokusowej i Wrzosowej. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i jego obejście na dzisiejszą niedzielę i złożyli ofiary na wystrój kościoła.

W związku z wymianą drewnianej podłogi na chórze naszego kościoła i kolejnymi pracami przy szafie organowej bardzo prosimy o niekorzystanie z chóru do zakończenia remontu.

Przypominamy, że do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, w kościele może jednocześnie przebywać nie więcej niż 5 osób (nie wlicza się w to osób sprawujących posługę liturgiczną). Na Mszy św. pierwszeństwo mają osoby z rodziny zamawiającej intencję mszalną.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na Wielki Tydzień!