^ Idź w górę

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

29.11. – 05.12.2021

Dziś I Niedziela Adwentu. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na opłaty za energię elektryczną. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.

Zachęcamy do udziału we Mszach św. Roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

We wtorek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Spotkanie dla przygotowujących się 3 rok do sakr. bierzmowania w czwartek po Mszy św.

W piątek o godz. 12.00 Msza św. w int. górników i skalników ku czci św. Barbary.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
w czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, z nabożeństwem w int. nowych powołań i okazją do spowiedzi św.;
w piątek o godz. 18.00 Msza św. w int czcicieli NSPJ;
w sobotę o godz. 17.45 zapraszamy na Litanię do św. Jana Pawła II;
odwiedziny chorych odbędą się przed świętami.

Dzisiaj z tyłu kościoła będzie można nabyć wieńce adwentowe wykonane przez Parafialny Zespół Caritas i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Dzieci Maryi do IV Niedzieli Adwentu będą w kościele rozprowadzać opłatki oraz ręcznie wykonane kartki świąteczne. Dochody z kartek będą przeznaczone na potrzeby Dzieci Maryi. W tygodniu będzie można opłatki nabywać w zakrystii.

W kancelarii, w godzinach jej urzędowania, przyjmowane są intencje mszalne na rok 2022.

W sobotę o godz. 11.00 w kościele zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia zapraszamy w sobotę od godziny 9.00 mieszkańców ul. Sienkiewicza i Inwalidzkiej. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i jego obejście na dzisiejszą niedzielę i złożyli ofiary na wystrój kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.

Zapraszamy do nabycia kalendarzy parafialnych z wpisanymi naszymi uroczystościami liturgicznymi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nowe ławki na chórze kościoła. Kalendarze można nabywać w niedziele z tyłu kościoła, w tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej w cenie 30 zł.

Dzisiaj odbywa się drugi etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wyboru będzie można dokonać po każdej Mszy św.

Osoby chcące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne: Bank Spółdzielczy Krapkowice Oddział w Tarnowie Opolskim 60 8884 1027 2003 0018 4869 0001, wpisując dane parafii oraz tytuł: „Darowizna na cele kultu religijnego”. Kwota nie może przekroczyć 6% dochodu. Darowiznę należy wykazać w załączniku PIT-0, do zeznania podatkowego. Należy pamiętać, by nie tylko wpisać kwotę przekazanej darowizny ale również podać dokładne dane obdarowanego oraz jego adres. Darowizny trzeba wykazać w części B i D formularza. Nazwa: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Marcina, ul. ks. Klimasa 18, 46-050 Tarnów Opolski.

Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się za tydzień w niedzielę 5 grudnia od godz. 15.00 przed budynkiem straży.

W tym roku nie mamy możliwości spotkania przy wspólnej wieczerzy wigilijnej ze wzg. na sytuację epidemiologiczną. W związku z tym zostanie zorganizowana „Świąteczna Paczka” dla osób potrzebujących w naszej Parafii. Prosimy o pomoc i wsparcie składając artykuły spożywcze do 15 grudnia w sklepach DEKO, TOMI MARKT i w Szkole Podstawowej.

Informujemy, że w kościele może być zajętych 75% miejsc. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby do Komunii Świętej przystępowały najpierw osoby przyjmujące ją na rękę, a na końcu do ust.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!