^ Idź w górę

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

10.05. – 16.05.2021

Dziś VI Niedziela Wielkanocna. O godz. 16.30 Nabożeństwo majowe.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę to tzw. kolekta remontowa. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Trwa miesiąc maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.30.

W poniedziałek, wtorek i środę obchodzić będziemy dni krzyżowe. Celem tych dni jest modlitwa o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy. W poniedziałek o godz. 18.00 procesja do kapliczki na ul. Powstańców Śl.; we wtorek o godz. 18.00 procesja do krzyża naprzeciw Urzędu Gminy; w środę o godz. 18.00 procesja do krzyża na ul. Koraszewskiego. Do udziału w procesjach zapraszamy wszystkich wiernych, zwłaszcza rolników. Na zakończenie Dni Krzyżowych w środę Msza św. o urodzaje i bł. Boże w pracy.

W czwartek po Mszy św. spotkanie dla młodzieży pierwszego roku przygotowania do sakr. Bierzmowania.

W piątek po Mszy św. szkolnej w kościele spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych.

W sobotę o godz. 11.00 w kościele zbiórka dla kandydatów, a o 11.30 dla młodszych ministrantów.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców ulicy ks. Klimasa 1–30. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i kaplicę cmentarną oraz złożyli ofiary na wystrój kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.

Hospicjum Betania w Opolu, ze względu na panującą pandemię, zwraca się z prośbą o pomoc. Opieka nad chorymi przebywającymi w hospicjum jest nieodpłatna i w związku z tym boryka się z wielkim brakiem przede wszystkim rękawic nitrylowych. Od niedzieli, z tyłu kościoła, panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą organizować zbiórkę rękawic medycznych – nitrylowych lub środków pieniężnych przeznaczonych na ich zakup. Dziękujemy za wszelką udzieloną pomoc oraz wsparcie.

Informujemy, że w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele parafialnym ograniczenie stanowi 50 osób, a w kościele w Walidrogach 11 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby do Komunii Świętej przystępowały najpierw osoby przyjmujące ją na rękę, a na końcu do ust.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!