^ Idź w górę

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

05.12. – 11.12.2022

Dziś II Niedziela Adwentu.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zakup opału do kościoła. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Kolekta w przyszłą niedzielę to tzw. kolekta remontowa. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary. Dziękuję również za dary złożone na stół plebanijny.

Zachęcamy do udziału we Mszach św. Roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W poniedziałek o godz. 19.30 w budynku OSP spotkanie organizacyjne dla osób zaangażowanych w Wigilię dla samotnych.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Układ Mszy św. świąteczny.

W niedziele adwentu po Mszach św. u pań z Parafialnego Zespołu Caritas można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Dzieci Maryi do IV Niedzieli Adwentu będą w kościele rozprowadzać opłatki oraz ręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. W tygodniu będzie można opłatki nabywać w zakrystii.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia zapraszamy w sobotę od godziny 9.00 mieszkańców ul. Kościuszki, Koraszewskiego i Tuwima. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i jego obejście na dzisiejszą niedzielę i złożyli ofiary na wystrój kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.

Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza dzisiaj od godz. 14.00 wszystkich mieszkańców i gości na coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Zapraszamy do nabycia kalendarzy parafialnych z wpisanymi naszymi uroczystościami liturgicznymi. Kalendarze można nabywać w niedziele z tyłu kościoła, w tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej w cenie 30 zł.

Osoby chcące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne: Bank Spółdzielczy Krapkowice Oddział w Tarnowie Opolskim 60 8884 1027 2003 0018 4869 0001, wpisując dane parafii oraz tytuł: „Darowizna na cele kultu religijnego”. Kwota nie może przekroczyć 6% dochodu. Darowiznę należy wykazać w załączniku PIT-0, do zeznania podatkowego. Należy pamiętać, by nie tylko wpisać kwotę przekazanej darowizny ale również podać dokładne dane obdarowanego oraz jego adres. Darowizny trzeba wykazać w części B i D formularza. Nazwa: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Marcina, ul. ks. Klimasa 18, 46-050 Tarnów Opolski.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!