^ Idź w górę

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

18.11. – 24.11.2019

Dziś XXXIII Niedziela Zwykła. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

Kolekta dzisiejsza to tzw. kolekta remontowa. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów renowacji naszego instrumentu organowego, przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W tym tygodniu w Liturgii przeżywamy: w poniedziałek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek: wspomnienie Ofiarowania NMP; w piątek – wspomnienie św. Cecylii.

Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej na farze spotkanie dla osób zaangażowanych w wypiek rogali na odpust parafialny.

W poniedziałek na plebani o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

W czwartek o godz. 17.00 w kościele spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W czwartek po wieczornej Mszy Świętej w budynku OSP spotkanie organizacyjne dla osób chcących zaangażować w Wigilię dla samotnych.

W piątek o godz. 18.00 we wspomnienie św. Cecylii Msza św. w int. muzyków kościelnych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich muzyków na spotkanie do budynku straży.

W piątek po Mszy św. szkolnej spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych.

W piątek o godz. 19.30 w klasztorze krąg biblijny dla młodzieży.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w kościele zamiast nieszporów katecheza dla dorosłych.

W niedzielę w kościele seminaryjnym w Opolu Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

W najbliższą niedzielę w całym kościele przypada Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Msza święta w katedrze opolskiej o godz. 12.00, a o 13.30 wspólne świętowanie przy Rynku w Opolu.

Do sprzątania kościoła i jego obejścia zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców Osiedla Zakładowego blok 9 i 1 Maja blok 31. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół i jego obejście na dzisiejszą niedzielę.

W dni powszednie po Mszach św. w kancelarii przyjmowane są intencje mszalne za zmarłych na 2020 rok. W poniedziałek będziemy przyjmować intencje Mszalne po porannej Mszy świętej do wieczornej przez cały dzień. Po wieczornej Mszy świętej kancelaria będzie nieczynna z racji Rady Parafialnej.

Zapraszamy do nabycia kalendarzy parafialnych z wpisanymi naszymi uroczystościami liturgicznymi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pokrycie kosztów renowacji naszego instrumentu organowego. Kalendarze można nabywać w niedziele z tyłu kościoła, w tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Cena 25 zł.

Również chcielibyśmy Państwu zaproponować płytę „Narodził się Pan…” z nagraniami naszych parafialnych muzyków, którzy pragną, aby dochód ze sprzedaży płyty (15 zł.) został przeznaczony na pokrycie kosztów renowacji naszego instrumentu organowego. Płyty będzie można nabywać z tyłu kościoła, w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!