^ Idź w górę

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

23.05. – 29.05.2022

Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Nabożeństwo majowe z przejściem na Księży Dół, wyjście spod kościoła o godz. 15.00.

Kolekta dzisiejsza to tzw. jałmużna postna z całego roku. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na renowację zabytkowego konfesjonału z kaplicy św. Marcina. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W poniedziałek, wtorek i środę obchodzić będziemy dni krzyżowe. Celem tych dni jest modlitwa o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy. W poniedziałek o godz. 18.00 procesja do kapliczki przy ul. Powstańców Śl.; we wtorek o godz. 18.00 procesja do krzyża naprzeciw Urzędu Gminy; w środę o godz. 18.00 procesja do krzyża przy ul. Koraszewskiego. Do udziału w procesjach zapraszamy wszystkich wiernych, zwłaszcza rolników. Na zakończenie

Dni Krzyżowych w środę Msza św. o urodzaje i bł. Boże w pracy.

W poniedziałek o godz. 19.30 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

We wtorek po Mszy św. na farskim ogrodzie spotkanie dla osób, które chciałyby zaangażować się w festyn parafialny, który odbędzie się 5 czerwca. Osoby, które chciałyby podarować gadżety na festyn parafialny, prosimy o kontakt z p. Gebauer.

Próby dla dzieci I-Komunijnych w tym tygodniu: w poniedziałek, środę i czwartek, o godz. 17.00.

W piątek na nabożeństwo majowe zapraszamy wszystkie mamy i wszystkich ojców. Po nabożeństwie Msza Święta w intencji rodziców z ok. Dnia Matki i Dnia Ojca.

W piątek w naszym kościele będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów. Wykonania utworów młodych artystów w ciągu dnia, a po Mszy św. ogłoszenie wyników i koncert gościa specjalnego festiwalu prof. Markusa Rupprechta.

W sobotę o godz. 16.30 w kościele spowiedź dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców.

W niedzielę o godz. 10.00 Uroczystość I Komunii św. W związku z tym suma o godz. 11.30 a nabożeństwo popołudniowe o 15.30.

W przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała chcielibyśmy włączyć tradycyjnie wszystkich parafian.

W tym roku:
I ołtarz u pana Mateji (o przygotowanie ołtarza i trasy do kolejnego prosimy mieszkańców ul. Skalnej, Torowej i Ogórkowej);
II ołtarz u Sióstr (o przygotowanie ołtarza i trasy do kolejnego prosimy mieszkańców ul. św. Jacka i Dworcowej);
III ołtarz przy pizzeri (o przygotowanie ołtarza i trasy do kolejnego prosimy mieszkańców ul. Słowiańskiej, Wiśniowej, św. Wojciecha, Inwalidzkiej, Celnej i Osiedlowej);
IV ołtarz u państwa Fornol (o przygotowanie ołtarza i trasy do kościoła prosimy mieszkańców ul. Piaskowej, Kwiatowej, Chodury i Borowej). Bardzo prosimy mieszkańców wskazanych ulic o zorganizowanie się w tym tygodniu i przedstawicieli prosimy o zgłoszenie u właścicieli posesji, gdzie będą ołtarze.

Do sprzątania kościoła i obejścia przed Uroczystością I Komunii św. zapraszamy rodziców dzieci I-komunijnych – w czwartek po wieczornej Mszy Świętej oraz w sobotę o godz. 9.00. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę i złożyli ofiary na wystrój kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla najmłodszych.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli
i wielu łask Bożych na nowy tydzień!